Haberler

Defter-Beyan Sistemi Entegrasyon Sürecimiz Başladı


DefterBeyan001

Gelir İdaresi Başkanlığı Defter-Beyan sistemi ile entegrasyon çalışmalarımız başlamış olup sürecin ilerleyen aşamaları web sitemizden duyurulacaktır.

Bu süre zarfında kayıtlarınızı mutlaka defterbeyan.gov.tr portalı üzerinden yasal süreleri dahilinde girmeyi unutmayınız.

Bilindiği üzere 01.01.2018 tarihinden itibaren V.U.K. 486 sıra numaralı genel tebliğine göre noterler ve noterlik görevini ifa eden mükellefler hariç Serbest Meslek Erbabları ve Basit Usül Mükelleflerinin kayıtlarını defter-beyan sistemi üzerinden tutmaları zorunludur.

01.01.2019 tarihinden itibaren işletme hesabına göre defter tutması gereken mükellefler de bu sistemi kullanmakla yükümlü olacaklar.

Defter-Beyan sistemi hakkında merak ettiğiniz sorularınızın cevaplarına ve ilgili kılavuzlara defterbeyan Yardım sayfasından ulaşabilirsiniz.

Teknomax ailesi olarak tüm ekibimiz, siz değerli müşterilerimizi ve meslektaşlarımızı herhangi bir aksamaya veya zarara uğratmamak adına en hızlı şekilde çözüm sağlamak amacıyla çalışmalarına devam etmektedir. 

Saygılarımızla.


TEKNO BİLGİSAYAR YAZILIM HİZMETLERİ LTD. ŞTİ.

Kayışdağı Mh. Akyazı Cd. No:95/1 ATAŞEHİR / İSTANBUL

[email protected]

+90 (850) 885 51 00

© 2021 TEKNO Bilgisayar Yazılım Hiz. Ltd. Şti. Tüm Hakları Saklıdır.

Sizlere daha iyi hizmet sunabilmek için çerez dosyaları kullanmaktayız. Sitemizi kullanmaya devam ederek çerez kullanımını kabul etmiş olursunuz.