Ticari - Çek ve Senet

Çek ve Senet Takibi

Aldığımız ve verdiğimiz çek ve senetlerin, bankalara tahsile veya teminata verilmesi, Karşılıksız çıkması, Protesto olması, Tahsil edilmesi, Ödenmesi, İade alınması, İade Edilmesi gibi birçok operasyonel işlemden geçmektedir. Tüm bu işlemleri hatasız bir şekilde programda takip edebilir ve raporlayabilirsiniz.

Çek ve Senetlerin Orijinalerini programda saklayın

Çek ve senetlerimiz taranmış suretlerini her bir çek ve senet için ayrı ayrı dosyalar sistemine ekleyebilir ve ilgili kambiyo evrağının suretine kolayca ulaşabilirsiniz. bu sayede dosyalardan evrak arayıp bulmanıza gerek kalmaz.

Seri çek ve senet girişi ile hızlı giriş yapın

Birden fazla sıralı çek/senet almanız veya vermeniz durumunda bu evrakları seri giriş yaparak hızlı bir şekilde sisteme ekleyip zaman kazanırsınız.

Vadesi geçmiş çek ve senetlerinizi raporlayın

Vadesi bugün ve önceki dönemlere ait tahsil edilmemiş veya ödenmemiş çek ve senetlerinizi ayrıca raporlayıp gerekli operasyonel işlemleri yapabilirsiniz.

Karşılıksız çekleri ve protesto olmuş senetlerinizi programdan takip edin

Karşılığı çıkmayan veya protesto olmuş çek ve senetlerinizi olabilir. Bu tür işleme tabi tutulmuş çek ve senetlerinizi avukata verebilirsiniz. Tüm bu operasyonel işlemleri programda takip etmeniz mümkündür.

Ellen senet yazmayın senetleri programdan yazdırın

Senetlerinizi tek tek ellen doldurmak yerine programa işlenen senetleri hazır tasarımı mevcut senet şeklinde yazıcıdan çıkartabilirsiniz. Bu sayede hatalı veya eksik bilgili senet düzenlemeninde önüne geçmiş olursunuz.

İstediğiniz tarihteki çeklerin durumunu raporlayın

Çek ve Senetlerin son durumunu her zaman görmeniz mümkündür. Elimizde ne kadar çek var veya teminata ne kadarlık çek vermişiz gibi. Bunun yanı sıra geriye dönük bir tarihteki çeklerinizin durumu hakkında da rapor almanız mümkündür.

Bankaya tahsile veya teminat verilen çek ve senetlerinizi takip edin

Bankalar vermiş olduğunu çek ve senetleri sisteme giriş yaparak hangi bankada ne kadarlık çekinizin olduğunu kolayca takip edebilirsiniz. Üstelik o bankanın hareketlerine girdiğinizde ayrı bir sekme de bankaya verdiğiniz çek ve senetleri listelenecektir.

Çek ve Senetleriniz için aylık özet listeler ile geleceğinizi planlayın

Önümüzdeki ayda ne kadarlık çek ödememiz var? Ne kadarlık çek tahsilatı olacak? Temmuz ayına çek düzenleyeceksiniz acaba önceden temmuz ayına ne kadarlık çek düzenlediniz gibi soruların cevabını Aylık çek özet listesinden kolayca öğrenebilirsiniz.

Reeskont hesaplaması için uzun uğraşlara gerek yok

Çek ve senetlerde vade vardır. Ancak faizden arındırılmış bugün kü değerini merak ediyorsanız. veya resmi olarak reeskont uyguluyorsanız bu işlem için çok fazla zaman harcamanıza gerek yoktur. Program içinde reeskont faiz hesaplama raporunu çalıştırmanız yeterli olacaktır.

Ticari Çözümlerimiz

Sektörel Çözümlerimiz

TEKNO BİLGİSAYAR YAZILIM HİZMETLERİ LTD. ŞTİ.

Kayışdağı Mh. Akyazı Cd. No:95/1 ATAŞEHİR / İSTANBUL

[email protected]

+90 (850) 885 51 00

© 2024 TEKNO Bilgisayar Yazılım Hiz. Ltd. Şti. Tüm Hakları Saklıdır.

Sizlere daha iyi hizmet sunabilmek için çerez dosyaları kullanmaktayız. Sitemizi kullanmaya devam ederek çerez kullanımını kabul etmiş olursunuz.