Ticari - Finans

Finans Yönetimi

Tüm Finansal işlemlerinizi takip edebilir, Tahsilat ve Ödemelerini planlayabilir, Mutabakat ve İhtar Mektupları düzenleyebilir. Ortalama vade hesaplamaları yapabilir, Cari hesap bakiye yaşlandırma raporu alabilirsiniz.

Finans yönetimi ile firmanızın finansal durumunu gösterir ve yönetimsel kararlar almanızda size yardımcı olur.

Hangi ödeme hangi faturaya ait takip edin

Ürüne göre fiyata göre vade belirlemeniz mümkündür, bu durumda faturaların vadeleri düzenlendiği tarihe göre takip etmez ocak ayında düzenlenen bir faturanın ödeme tarihi nisan ayı iken şubat ayında düzenlediğiniz bir faturanın vadesi mart ayı olabilir. 

Fatura ve ödemeleri karşılıklı eşleştirip ödenmemiş açıkta kalan faturalar için raporlama yapabilirsiniz.

Ortalama vade hesaplaması yapın tahsilat ve ödemelerini planlayın (Adat Hesaplama)

Çeşitli vadelere ait birden fazla faturanız var ancak bu faturalar için tek bir çek veya senet almanız gerekebilir bu durumda faturaların ortalama vadesinin hesaplanması program tarafından hesaplanır. 

Tek bir ödeme yerine birden fazla ödeme kaydı girilip ödemelerinizinde ortalama vadesini hesaplattırabilirsiniz.  Planlanan ödemelere göre artı veya eksi yönde faiz hesaplamasıda yine program tarafından otomatik hesaplanacaktır. 

Yapılan tahsilat ve ödeme planı faiz ve ortalama vadeleriyle birlikte yazıcıdan rapor olarak çıktı alınabilir.

 

Cari hesap bakiye yaşlandırma raporu tek tuşla hazır

Cari hesaplardaki açık hesap bakiyelerin ortalama vadesi hesaplanır ve bu vadelere göre faiz hesaplamasıda yapılır. Toplu olarak cari hesapların bakiyelerinin faizden arınmış değerlerini kolayca tespit edebilir ve raporlayabilirsiniz.

Alacaklarınızı yakından takip ederek gerekirse mutabakat ve ihtar mektuplarını kolayca hazırlayın

Cari hesaplarınızdaki açık hesap bakiylerini yakından takip ederek. Bakiyelerin doğrulu için belli dönem aralıklarıyla Mutabakat Mektubu oluşturabilirsiniz. 

Vadesi geçtiği halde ödenmemiş açık hesap bakiyelerin ödemesini hızlandırmak için ihtar mektubunuzu hızlıca sistemden hazırlayabilirsiniz.

Ayrıntılı tahsilat listesi ile tahsilatlarınıza yön verin

Bir cari hesaba ait tahsilat ve ödeme yapılırken o hesabın cari hesap hareketlerine bakılır. Ancak hesap hareketlerinde hangi fatura ödenmiş hangisi ödenmemiş tespit etmek zor olacaktır. Bunun yerine Ayrıntılı Tahsilat Listesi raporu çalıştırılır, bu raporda cari hesaba ait sadece ödenmemiş belgeler listelenecektir. listede belgenin vadesine göre kaç gün geçtiği veya vadesine kaç gün kaldığı bilgisi yer almaktadır. 

Dilerseniz evraklar içinde işaretleme yapılarak belirlediğiniz faturalara ait toplam ve ortalama vadesinide raporlayabilirsiniz.

Ödenmemiş faturalarınızı raporlayın

Sayfalarca olan cari hesap hareketlerini dökmek yerine hareketlerin içinde ödemesi veya tahsilatı yapılmamış belgeleri listeleyebilirsiniz.

Riskli cari hesaplarınızı tek ekranda toplu olarak raporlayın

Cari hesap kartında verilen risk limitlerine göre tüm cari hesaplarınızın risklerini raporlayabilirsiniz. 

Risk raporu cari hesabın açık hesap bakiyesi yanında vadesi gelmemiş çek ve senetlerinide dahil ederek hesap yapmaktadır. Cari hesabın gerçek riskini bu şekilde kolayca tespit edebilirsiniz. Belirlediğiniz risk limitin oransal değerinide bu raporda görmeniz mümkündür. 

Aylık, Haftalık, Günlük ödeme planları oluşturun ve uygulayın

Ödeme planlarınızı program içinde kolayca hazırlayabilirsiniz. Belirlediğiniz döneme ilişkin tahsil edilecek ve ödenecek belgeler sistemden otomatik çekilecektir. Bu belgelerin detaylarına bu ekrandan ulaşıp vade bilgilerini değiştirebilirsiniz. 

Ödeme planlarında hazır değerlerinizde listede yer alacaktır. (Kasa Bakiyesi, Banka Bakiyesi vb). 

Ödeme planı hazırlarken sistemde var olmayan ancak almayı veya ödeme planladığınız bir işlem varsa bu işlemi de sisteme ekleyebilir ve ödeme dengesini bu şekilde kurabilirsiniz.

İşletmenizin kar/zarar ve genel durumunu sürekli izleyin sürprizlerle karşılaşmayın

Yaptığınız satışlardan ne kadar kar ettiğinizi ve bu faaliyetler sırasında ne kadar gider yaptığnızı gösteren kar zarar durum raporu basit ve anlaşılır bir şekilde hazırlanmıştır.

İşletmenizin genel olarak durumunu görmek için anlaşılır ve basit bir şekilde hazırlanmış Genel Durum Raporunu kullanabilirsiniz. 

Genel Durum Raporunda bir tarafta kaynaklarınız diğer tarafta borçlarınız yer almaktadır. 

Alış ve Satışlarınızı, Ödeme ve Tahsilatlarınızı Cari hesap bazında toplu raporlayın

Cari hesap bazında listelenen Alış/Satış ve Tahisalat/Ödeme raporu ile bir çok detaya ulaşmanız mümkündür. Örneğin Tahsilatların ne kadarını çek ne kadarını banka ile yaptığınız sorusuna bu rapor ile ulaşmanız mümkündür. Aynı şekilde yaptığınız satışların ne kadarını geri iade aldınız sorusuna da bu ekrandan ulaşmanız mümkündür. 

Ticari Çözümlerimiz

Sektörel Çözümlerimiz

TEKNO BİLGİSAYAR YAZILIM HİZMETLERİ LTD. ŞTİ.

Kayışdağı Mh. Akyazı Cd. No:95/1 ATAŞEHİR / İSTANBUL

[email protected]

+90 (850) 885 51 00

© 2024 TEKNO Bilgisayar Yazılım Hiz. Ltd. Şti. Tüm Hakları Saklıdır.

Sizlere daha iyi hizmet sunabilmek için çerez dosyaları kullanmaktayız. Sitemizi kullanmaya devam ederek çerez kullanımını kabul etmiş olursunuz.