Ticari - Cari Hesaplar

Cari Hesap

Ticari ilişkide bulunduğunuz tüm hesaplarınızı takip edebilir, sınırsız sayıda cari hesap açabilir. hesaplara ait tüm detay bilgileri sisteme kayıt edebilir ve raporlayabilirsiniz.

Bir cari hesap için birden fazla hesap açabilir ve tek bir rapor altında cari hesap ekstresi alabilirsiniz. Bakiye raporları, Forma Ba Bs mutabakatlarını, Cari hesap sadakat raporları gibi cari hesaplarınızla ilgili yönetimsel raporlarınızı oluşturabilirsiniz.

Sistemden Alacak, Borç, Cari Hesap Virman, Nakit Tahsilat, Nakit Ödeme makbuzlarını düzenleyebilir ve Dövizli Cari Hesaplarını değerlemesini tek tuşla yapabilirsiniz.

Dakikalar içinde tüm cari hesaplarınızı programa aktarın

Mevcut programınızda veya excelde tuttuğunuz cari hesap bilgilerinizin tüm detaylarıyla birlikte dakikalar içinde sisteme aktarıp kaldığınız yerden çalışmanıza devam edebilirsiniz. 
Noterler bilgili şifresi ile cari hesaplarınızın Vergi kimlik numarası veya TC Kimlik numarası ile unvan ve adres bilgilerini sorgulayabilir ve otomatik cari hesap açılmasını sağlayabilirsiniz. 

Cari hesapların şubelerine göre işlem yapabilme

Tek bir cari hesap altında o cari hesaba ait şubelerinin adres bilgilerini girebilir. Şubeleri için ayrı fatura düzenleyebilir ve raporlayabilirsiniz. Diğer taraftan faturanızı bir cari hesaba keserken teslimat adresi kısmına başka bir cari hesabı seçebilirsiniz. 

Detaylı cari hesap ekstresi

Aynı anda birden fazla yıla ait cari hesap hareketlerini raporlayabilirsiniz.

Cari hesap hareketleri borç alacak hareketlerininin yanı sıra o hesaba ait verilen çek ve senetleri, Alınan Çek ve Senetleri, Teklifleri, Siparişleri ve irsaliyeleride tek ekranda raporlamaktadır. Bu sayede hesapla ilgili incelemenizi tek bir ekranda yapabilirsiniz.

Cari hesap sadakat raporları

Uzun zamandır bir işlem görmemiş cari hesapları tespit ederek, cari hesaplar üzerinde etkin bir yönetim sağlayabilirsiniz. 

Hareket görmeyen cariler raporu ile hesabın en son işlem bilgisine ulaşılır, bu sayede bir cari hesap için en son ne zaman işlem yapılmış kolayca tespit edebilrisiniz. Diğer taraftan satış yaptığnız müşterilerinizi son satış tarihine göre raporlayabilirsiniz. Örneğin üç ay önce satış yaptığınız bir müşterinizi bu rapor sayesinde kolayca tespit edebilir ve müşteri ile olan işlişkilerinizi yeniden gözden geçirebilirsiniz. 

Mutabakat yapmak çok kolay

Cari hesaplarınızla bakiye mutabakat yazışmaları, Form Ba-Bs ile gili mutabakat yazışmalarınızı programdan otomatik olarak çıkartıp ister mail ister faks göndererek kolayca yapabilirsiniz. Mutabakatlarla ilgili imzalı yazışmalarınızın bir kopyasını cari hesap kartında saklayabilir istediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.

Detaylı ve grup hesap hareketleri

Cari hesap hareketlerinizi fatura içeriklerinide dahil ederek detaylı bir şekilde alabilir ve hızlı mutabakat sağlayabilir.

Birden fazla döviz ile çalışan cari hesaplarınızı gruplayarak grup hesap hareketleri ile tek bir döviz cinsinden mutabakat sağlayabilirsiniz.

T.C. Kimlik No, Vergi kimlik No (TCVKN) göre hesap ekstresi

Bazen tek bir cari hesap için birden fazla cari hesap açılması söz konusu olabilir, Avans hesabı, çek hesabı, döviz hesabı, Şubesinin hesabı vb. Bu durumda her açılan cari hesabın TCVKN'si aynı olacaktır. Aynı hesaba ait birden fazla cari hesabın olması demek her biri için tek tek mutabakat yapmayı güçleştirecektir. TCVKN numarası ile birden fazla cari hesabın ekstresini tek bir cari hesap eksteri olarak alabilir ve kolay mutabakat sağlayabilirsiniz.

Ticari Çözümlerimiz

Sektörel Çözümlerimiz

TEKNO BİLGİSAYAR YAZILIM HİZMETLERİ LTD. ŞTİ.

Kayışdağı Mh. Akyazı Cd. No:95/1 ATAŞEHİR / İSTANBUL

[email protected]

+90 (850) 885 51 00

© 2024 TEKNO Bilgisayar Yazılım Hiz. Ltd. Şti. Tüm Hakları Saklıdır.

Sizlere daha iyi hizmet sunabilmek için çerez dosyaları kullanmaktayız. Sitemizi kullanmaya devam ederek çerez kullanımını kabul etmiş olursunuz.