Defter Beyan Sistemi

Teknomax Muhasebe Programları Gelir İdaresi Defter Beyan Sisteminin ilk entegratörleri arasında yer almakta olup sistem ile tam uyumludur. Mali Müşavir programımızda bulunan Defter Beyan modülümüzü kullanarak tutmakta olduğunuz Serbest Meslek, İşletme ve Basit Usül defterlerinize ait tüm kayıtları tek tuşla DBS sistemine gönderebileceğiniz gibi, istemediğiniz kayıtları da topluca silebilirsiniz.

Tüm kayıtlar Gelir İdaresi bünyesinde tutulduğundan ayrıca bir saklama hizmetine ihtiyaç bulunmamaktadır.

Defter Beyan Sistemi Nedir ?

Serbest meslek erbabı, işletme hesabı esasına göre defter tutan mükellefler ile basit usule tabi olan mükelleflerin kayıtlarının elektronik ortamda tutulmasına, bu kayıtlardan serbest meslek erbabı ile işletme hesabı esasına göre defter tutanların defterlerinin elektronik olarak oluşturulması ve saklanmasına, vergi beyannameleri, bildirim ve dilekçelerin elektronik olarak verilebilmesine, elektronik ortamda belge düzenlenebilmesine imkan tanıyan ve kapsamda yer alan mükelleflerin Gelir İdaresi Başkanlığı veri tabanında yer alan diğer bilgilerini mükelleflerin bilgisine sunan sistemdir.

TEKNO BİLGİSAYAR YAZILIM HİZMETLERİ LTD. ŞTİ.

Kayışdağı Mh. Akyazı Cd. No:95/1 ATAŞEHİR / İSTANBUL

[email protected]

+90 (850) 885 51 00

© 2024 TEKNO Bilgisayar Yazılım Hiz. Ltd. Şti. Tüm Hakları Saklıdır.

Sizlere daha iyi hizmet sunabilmek için çerez dosyaları kullanmaktayız. Sitemizi kullanmaya devam ederek çerez kullanımını kabul etmiş olursunuz.